Czy tu, czy tam... czytam PDF Drukuj Email

8 lipca 2014 roku bibliotekarze z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lasecznie zorganizowali piknik pod nazw: "Czy tu, czy tam... czytam". Impreza miaa na celu promocj czytelnictwa. Odbya si w ramach obchodw Roku Czytelnika na terenie tawerny Marina w Siemianach.
W pikniku wzio udzia ponad sto osb. To m. in. czytelnicy z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iawie, czytelnicy z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lasecznie, uczestnicy Powiatowego rodowiskowego Domu Samopomocy w Iawie oraz przebywajcy w Siemianach czonkowie obozu eglarskiego z Kodzka, a take inni turyci i mieszkacy Siemian. Wrd osb zainteresowanych imprez mona byo dostrzec m.in. Wjta Gminy Iawa Krzysztofa Harmaciskiego oraz Sekretarza Gminy Iawa Bogusawa Wylota. Imprez otworzya Dyrektor Gminnego Orodka Kultury w Lasecznie Grayna Pikos. Zaprosia do gonej lektury wierszy Marii Konopnickiej i Jana Brzechwy znane z ogromnej sympatii do ksiek osoby: King Groszkowsk (Dyrektor MBP w Iawie), Cecyli Makiewicz (bibliotekark MBP w Iawie), Nin Drej (autork popularnych powieci), Magorzat Pak (malark z Siemian) i Karin Cyganowsk (przewodniczc Rady Soeckiej w Siemianach). W ich interpretacji usyszelimy utwory "Czytanie" i "Tcza" (M. Konopnickiej) oraz "Prot i Filip", "Przyjcie lata" i "Zosia Samosia" (J. Brzechwy).
Nastpnie odbyy si konkursy literackie i zabawy zrcznociwe, ktre poprowadzia Agnieszka Prusakowska.
W oczekiwaniu na smaon kiebask dzieci rysoway kred na chodniku postacie z bajek, tworzyy prace plastyczne, uywajc m.in kleju, kolorowego papieru, kredek, flamastrw i plasteliny.
Kady w uczestnikw pikniku mg upodobni si do ulubionej postaci literackiej, ozdobi swoj twarz rysunkiem, tatuaem przypominajcym bohatera z ksiki ? twarze maloway: Agata Tecaw (GOK Laseczno), Magorzata Klukowska (MBP Iawa) i Magorzata Paka.
Serdzecznie dzikujemy wszystkim osobom, ktre pomogy w organizacji imprezy.
Bibliotekarze GBP w Lasecznie.

Gocimy